Leczenie alkoholizmu składa się z kilku etapów. Bardzo ważna jest psychoterapia, która powinna być przeprowadzona przez doświadczonych i certyfikowanych specjalistów. Warto wybrać psychoterapię, która może być przeprowadzana w warunkach stacjonarnych – niemniej nie jest to kluczowy warunek powodzenia terapii. Wyróżnia się dwa rodzaje psychoterapii – spotkania w grupie oraz indywidualne. Najważniejszym celem każdej psychoterapii jest całkowita zmiana podejścia do alkoholu oraz przerwanie ciągu.

Zanim jednak przejdzie się do tej części leczenia niezbędne jest zastosowanie środków farmakologicznych w celu przerwania ciągu alkoholowego albo też odtrucia organizmu z toksyn nagromadzonych poprzez długotrwałe picie.

Esperal

Esperal sam w sobie nie leczy alkoholizmu, może jednak stanowić dobry środek wspomagający. Przerywa ciąg alkoholowy, zapobiega również ponownemu sięgnięciu po alkohol.

Esperal jest lekiem, który blokuje odpowiednie enzymy odpowiedzialne za metabolizm alkoholu. Niniejszy proces zachodzi w wątrobie. Podczas normalnego procesu etanol, który jest zawarty w alkoholu, zamienia się w aldehyd octowy, który zamienia się w kwas octowy – całkowicie nieszkodliwy dla człowieka. Lek esperal bierze udział w blokadzie transformacji aldehydu w kwas, co powoduje nieprzyjemne dla organizmu skutki, które możemy porównać do zatrucia alkoholem. Składają się na nie:

  • Wymioty
  • Zawroty głowy
  • Zaczerwieniona twarz
  • Pokrzywka
  • Ból głowy
  • Nudności
  • Duszności
  • Pocenie się
  • Tachykardia

Esperal implementowany jest pod skórę w bliskiej odległości od łopatki lub w pośladek. Czynność tą wykonuje chirurg trwa około 30 minut.

Zabiegi esperal Kraków: esperal24h.pl

Detoks

Detoks jest zabiegiem mającym na celu usunięcie negatywnych i bezpośrednich skutków alkoholu w organizmie. Dzięki detoksykacji alkoholowej możliwe jest przywrócenie pacjentowi sił oraz przede wszystkim zadbanie o zachowanie równowagi wodnoelektrolitowej. Podczas zabiegu odtrucia alkoholowego usuwa się z organizmu toksyny praz uzupełnia mikroelementy.

Kluczowym zadaniem tego zabiegi jest usunięcie objawów tzw. zespołu abstynencyjnego – czyli zaburzeń związanych z nagłym odstawieniem alkoholu. Do objawów zaliczamy bóle głowy, zawroty, nudności, przemęczenie, ale także napady drgawkowe oraz majaczenia. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze przejście w stan trzeźwości.

Zabiegi detoksu alkoholowego w Poznaniu: http://detoks.wroclaw.pl/

Najważniejsza jest połączona terapia

Jak widać są dwie farmakologiczne metody walki z uzależnieniem alkoholowy. Przy czym esperal stanowi raczej straszak przed spożyciem niż właściwy sposób leczenia. Zastosowanie, esperalu może być dobrym początkiem walki z alkoholizmem. Pozwoli na przerwanie ciągu alkoholowego. Esperal działa do 12 miesięcy, w tym czasie można przygotować się do przyszłego leczenia. Łatwiej będzie przejść ten trudny proces.

Detoks z kolej jest niezwykle istotnym elementem leczenia. Przygotowuje pacjenta do kolejnych etapów. Tylko połączenie tego sposobu z psychoterapią da pożądane skutki.

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...