Bezpieczne leczenie esperalem – NGM Gdańsk

Skuteczność i bezpieczeństwo pacjenta

Leczenie esperalem w klinice w Gdańsku

Alkoholizm niszczy nie tylko ciało, ale również umysł uzależnionego i jego otoczenia. Pacjenci, którzy do nas trafiają mają często za sobą już kilka nieskutecznych prób wyjścia z alkoholizmu. Z myślą o cierpieniu, które towarzyszy osobom uzależnionym oraz ich bliskim proponujemy naszym pacjentom zabieg wszycia esperalu. Jest to często jedyne możliwe wyjście, które skutecznie uwolni osobę od nałogu alkoholowego. Najważniejszy jest krok pierwszy , który należy do pacjenta. Chodzi o wyrażenie chęci zerwania toksycznej więzi z alkoholem. Podjęcie decyzji dla osób uzależnionych nie jest takie łatwe, ale prowadzi do następnych kroków ku trzeźwości. W naszej klinice wykonujemy zabieg wszycia esperalu z zachowaniem najwyższych standardów medycznych. Pacjentom zapewniamy komfortowe warunki i bezpieczeństwo. Gabinet NGM esperal Gdańsk – zapraszamy do umowienia wizyty!

Co to jest esperal?

Esperal to potoczna nazwa substancji chemicznej jaką jest disulfiram. Wchodzi ona w silną reakcję z alkoholem. Objawy pojawiające się u pacjenta ze wszywką alkoholową po wypiciu alkoholu skutecznie odstraszają od sięgania po alkohol.

Działanie esperalu

Esperal zaszyty w ciele pacjenta ma na celu zatrzymanie metabolizmu alkoholu. Blokuje on enzym biorący udział w jego rozkładzie. Niemożność rozkładu alkoholu sprawia, że po spożyciu alkoholu przez osobę posiadającą wszywkę dochodzi do wzrostu stężenia aldehydu octowego, a tym samym do wystąpienia silnych, nieprzyjemnych objawów zatrucia, takich jak: bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, uczucie duszności i skoki ciśnienia. Pacjent przed zabiegiem zostaje dokładnie zapoznany z możliwymi następstwami spożycia alkoholu w czasie posiadania wszywki, ponieważ konieczna jest jego świadoma zgoda na zabieg.

Przeciwskazania

Ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje lekarz specjalizujący się w leczeniu alkoholizmu. Przed podjęciem decyzji konieczne jest sprawdzenie niezbędnych parametrów życiowych, ale również przeprowadzenie wywiadu pod kątem możliwych przeciwskazań do zabiegu. Przede wszystkim pacjent powinien być trzeźwy. Niezbędne jest odstawienie alkoholu na kilkanaście godzin przed zabiegiem. Poddanie się zabiegowi może zostać wykluczone, jeśli pacjent wykazuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku, posiada choroby układu krążenia, zapalenie nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne, a także kiedy w przeszłości wystąpiły u pacjenta zawały serca czy próby samobójcze. Ze wszywki alkoholowej nie powinny również korzystać kobiety w ciąży.

Oddziały w miastach

Indywidualne podejście

Nasi specjaliści dostosowują leczenie adekwatnie do indywidualnych potrzeb pacjenta, a także jego aktualnego stanu fizycznego i psychicznego.

%

Skuteczne terapie

Bezpieczeństwo

Lekarze dbają o bezpieczeństwo każdego pacjenta zgłaszającego się na zabieg. Poprzez dokładny wywiad starają się wykluczyć przeciwskazania, a dzięki różnorodnym pomiarom ustalają m.in. dawkę zaszywanego leku.

%

Bezpieczny detoks

Efekty

Wieloletnie doświadczenie naszych profesjonalistów oraz grono dotychczasowych wyleczonych pacjentów przemawia za skutecznością leczenia.

Leczenie uzależnień NGM Katowice

logo-leczenie

ul. Chrobrego 29

40-881 Katowice