Wszywka Alkoholowa - esperal

Bezpieczne i dyskretne wszywki alkoholowe
Alkoholizm leczenie uzależnienia

Kompleksowe Leczenie Esperalem

Z uwagi na łączący się z chorobą alkoholową pociąg do substancji wyskokowych niejednokrotnie samodzielne pokonanie choroby jest bardzo trudne, niektórzy wręcz twierdzą, że niemożliwe. Pierwszym krokiem ku wyleczeniu jest chęć pacjenta do pozbycia się uzależnienia. Bez podjęcia tej najtrudniejszej decyzji bardzo trudno jest znaleźć siłę by przejść kolejne kroki leczenia. W naszym gabinecie leczenia alkoholizmu proponujemy naszym pacjentom zabieg wszycia Esperalu. Substancja chemiczna jaką jest disulfiram w połączeniu z alkoholem powoduje nieprzyjemne skutki uboczne, które wymuszają na pacjencie abstynencję. Reakcje alkoholu i esperalu powodują wymioty, bóle głowy i inne reakcje organizmu – obawa przed nimi i chęć ich uniknięcia pomagają pacjentowi w zapanowaniu nad potrzebą sięgnięcia po alkohol.

Alkoholizm leczenie uzależnienia

Czym jest Esperal?

Esperal (disulfiram) to organiczna substancja chemiczna, której działanie polega na utrudnieniu metabolizmu alkoholu etylowego. Z uwagi na rodzaj działania esperal uznawany jest za rodzaj terapii awersyjnej – powoduje on awersję pacjenta do alkoholu spowodowaną przykrymi skutkami organizmu po spożyciu alkoholu. Początku użycia esperalu datuje się na XX wiek.

Alkoholizm leczenie uzależnienia

Sposób użycia Esperalu

Esperal może być stosowany zarówno w formie doustnej, jak i w postaci podskórnej wszywki. W naszym gabinecie z uwagi na komfort naszych pacjentów i ich wygodę proponujemy wszywkę z esperalu, która wszczepiona podskórnie zapewnia stałe uwalnianie się substancji do organizmu. Dzięki temu nie musisz pamiętać  o regularnym spożywaniu tabletek, a stałe masz zapewnioną odpowiednią dawkę leku. Sprawdź jak szybko i skutecznie możesz wspomóc się w walce z alkoholizmem.

Wszywka alkoholowa w NGM

Wszywka alkoholowa - esperal

Leczenie Esperalem

Po wszczepieniu podskórnego implantu z esperalem, zapewniony zostaje pacjentowi komfort stałego dostępu do wymaganej dawki leku. Podskórnie wprowadzona wszywka wydziela odpowiednią ilość leku, która zapewnia skuteczną terapię odwykową. Stosowany od wielu lat esperal jest wygodną metodą leczenia.

Leczenie alkoholizmu wszywką alkoholową - leczenie nałogów

Bezpieczeństwo pacjentów

W naszym gabinecie dbamy o dobro naszych pacjentów, dlatego przed podjęciem kroków mających na celu wszczepienie esperalu każdy pacjent jest odpowiednio badany. Dzięki wygodnej w użyciu formie wszywki pacjent nie musi w żaden sposób zmieniać swoich przyzwyczajeń.

Nasze lokalizacje: Esperal Poznań | Esperal Gdańsk

Oddziały w miastach

Nowoczesne kliniki

Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy możliwość leczenia w 7 głównych miastach Polski. Zapraszamy do wybrania lokalizacji najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

%

Skuteczne terapie

Skuteczność

Nasze metody leczenia charakteryzuje wysoka jakość. Dbamy o sprawną pomoc każdemu z pacjentów.

%

Bezpieczne wszywki

Bezpieczne leczenie

W naszych klinikach pracują profesjonaliści, dzięki temu masz pewność, że proponowane przez nas leczenie jest bezpieczne i skuteczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.