Wszywka alkoholowa Esperal Poznań

Wszywka alkoholowa znana także jako esperal to skuteczna metoda walki z uzależnieniem od alkoholu. Terapia awersyjna z wykorzystaniem leku disulfiram ma za zadanie, wpłynąć na świadomość pacjenta tak by mogące powstać skutki, będą wzbudzały w nim strach przed sięgnięciem po alkohol - gdy nie będzie przestrzegał abstynencji.
Leczenie alkoholizmu - leczenie nałogów

Esperal Poznań – ty też może zostać abstynentem!

Szukasz skutecznej metody w walce o trzeźwość? Nasza klinika oferuje bezpieczny i profesjonalny zabieg umieszczenia w Twoim ciele wszywki alkoholowej esperal. Zawarta w leku substancja o nazwie disulfiram w połączeniu z alkoholem ma negatywny wpływ na organizm człowieka. Skuteczność wszywanego esperalu w Poznaniu polega na wymuszeniu u pacjenta abstynencji od alkoholu. Każdy zabieg zostaje wykonany w znieczuleniu, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Nasi wysoko wykwalifikowani lekarza dbają o dobro pacjenta i uwzględniają jego indywidualne potrzeby. Zatrudniony personel medyczny może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu z pomocą esperalu. Poznań to jedno z 11 miast, gdzie skutecznie pomagamy alkoholikom. Sprawdź, co możemy ci zaoferować!

Esperal Poznań jako metoda leczenia alkoholizmu

Zdecydowanie się na leczenie alkoholizmu wymaga czasu, ale również odwagi. Pozbycia się wszelkiego wstydu, strachu i zrozumienia konsekwencji uzależnienia od alkoholu. Na pewno nie należy to do łatwych zadań. Leczenie może trwać długo i trzeba czekać na efekty. Dla wielu osób jest to frustrujące i zniechęcające. Nie musisz jednak przechodzić tej drogi sam. Zgłoś się do nas, a my opowiemy, czym jest esperal, jak działa wszywka alkoholowa w Poznaniu oraz kiedy zabieg z użyciem wszywek alkoholowych może być powtórzony. Przede wszystkim esperal to ratunek dla alkoholików przed powrotem do picia. Lek ze względu na swoją radykalną reakcję na alkohol właściwie zmusza do trzeźwości. Ma to związek z budową wszywki alkoholowej. Wewnątrz esperalu znajduje się substancja nazywana disulfiramem. Odpowiada za blokowanie rozkładu alkoholu we krwi. Kiedy człowiek pije alkohol mimo wszytego esperalu, zanim płyn etylowy zostanie strawiony, przez jakiś czas gromadzi się w ciele. Wtedy w wątrobie powstaje aldehyd octowy (przez ten związek chemiczny człowiek doświadcza kaca), który z czasem zmienia się w kwas octowy. Jednakże, gdy metabolizm płynu etylowego jest osłabiony przez wszywkę alkoholową, aldehyd octowy nie może tak łatwo zniknąć. Wskutek tego człowiek czuje się jak podczas zwielokrotnionego i maksymalnie spotęgowanego kaca.  Zmiana w samopoczuciu następuje po 5-10 minutach od wypicia jakiegoś trunku, czyli nie tak jak podczas standardowego syndromu dnia następnego. Objawy są również o wiele dłużej odczuwalne, bo aż do 10 godzin. Ryzyko dla organizmu zwiększa się wraz z rosnącą ilością wypijanego alkoholu. Esperalu nie można oszukać. Chociaż wydawać się może, że objawy nie są silne (wszystko zależy od przypadku) to w rzeczywistości narządy wewnętrzne są silnie osłabiane za każdym razem. Pijąc duże ilości alkoholu mimo leczenia z użyciem wszywki alkoholowej, można stracić wzrok, cierpieć z powodu chorób wątroby, trzustki i serca, trwale uszkodzić układ oddechowy oraz nerwowy, a nawet umrzeć. Siła konsekwencji i ich znaczenie dla komfortu życia powodują, że uzależnieni rezygnują z alkoholu. Czują jednocześnie strach, wstręt oraz przymus. Obawy nie zawsze jednak mogą przezwyciężyć powracający głód alkoholowy. Dlatego trzeba nauczyć się kontrolować uzależnienie i korzystać z działania esperalu. Z tym także możemy Ci pomóc!

Detoks alkoholowy leczenie

Esperal Poznań – zabieg prowadzący do abstynencji

Głównym aspektem, który sprawia, że wszycie esperalu Poznań jest bezpieczne to przeprowadzenie wywiadu medycznego. Wtedy nasi lekarze weryfikują, czy implantacja wszywek alkoholowych pomoże i w żaden sposób nie zaszkodzi zdrowiu ani życiu pacjenta.

Kiedy nie może być zastosowany esperal – Poznań:

 • uczulenia na składnik wszywki alkoholowej – Disulfiram,
 • choroby serca
 • niewydolność krążeniowa,
 • nieregularne i zmienne ciśnienie,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zarostowe zapalenie płuc,
 • zapalenie wielonerwowe,
 • zaburzenia psychiczne.

Od naszych pacjentów wymagamy szczerości. Niektóre z chorób współistniejących (w tym przyjmowane na nie leki) mogą uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu wszycia esperalu w Poznaniu. Wszywka alkoholowa może zwiększyć objawy niektórych schorzeń, dlatego trzeba być ostrożnym.

Choroby wymagające dodatkowego sprawdzenia przed wszyciem esperalu – Poznań:

 • cukrzyca
 • padaczka,
 • niedoczynność tarczy,
 • psychoza,
 • schorzenia nerek, wątroby i dróg oddechowych.

Implantacja wszywek alkoholowych – esperal Poznań:

 1. Wywiad medyczny: mierzenie ciśnienia i glukozy, sprawdzenie akcji serca, weryfikacja trzeźwości.
 2. Przygotowanie pacjenta do zabiegu z użyciem wszywki alkoholowej: opowiedzenie o leku, jego działaniu oraz wyjaśnienie zasad pielęgnacji po zabiegu.
 3. Podanie znieczulenia miejscowego.
 4. Nacięcie skóry w miejscu implantacji wszywek alkoholowych – okolice pośladka lub łopatki.
 5. Wszycie esperalu w odpowiedniej ilości.
 6. Zaszycie rany standardowymi lub rozpuszczalnymi nićmi chirurgicznymi.

Podczas zabiegu wykonywanego przy użyciu wszywek alkoholowych nie jest podawana narkoza. Zaszycie alkoholowe jest mało inwazyjne i nie wymaga usypiania pacjentów. Nacięcie wykonywane zanim zostanie wszyty esperal w Poznaniu jest małe, zatem cały zabieg nie trwa długo – ok. 0,5 godziny Podawane znieczulenie jest wystarczające i likwiduje ryzyko jakiegokolwiek bólu. Miejsce po implantacji wszywki alkoholowej goi się ok. tygodnia.  Potem pozostaje drobna blizna, którą może zobaczyć tylko pacjent. Jednorazowe zaszycie alkoholowe starcza na maksymalnie rok, ale można je powtórzyć po 8 miesiącach.

Leczenie alkoholizmu - leczenie nałogów

Esperal Poznań – pomagamy alkoholikom

Esperal Poznań jest uważany za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod walki z alkoholizmem. Na jego korzyść działa również fakt, że sam esperal nie powoduje żadnych skutków ubocznych – z wszywką alkoholową można bez problemu uprawiać sport, prowadzić samochód oraz uczestniczyć w zwykłych, codziennych sprawach. Negatywne działanie wszywanego esperalu w Poznaniu uaktywnia się bowiem jedynie przy kontakcie z alkoholem. Osoby, które mają poważny problem z nadużywaniem trunków alkoholowych, często decydują się na wszycie esperalu Poznań, ponieważ jest to najbardziej skuteczny środek farmakologiczny. W momencie, gdy wypijemy alkohol, mając wciąż wszywkę alkoholową pod skórą, będziemy odczuwać zwielokrotnione uczucie tzw. kaca (tj. wymioty, biegunka, zawroty głowy, uczucie duszności). Jest to uczucie na tyle nieprzyjemne i często powodujące niebezpieczne reakcje dla naszego organizmu, że wiele osób nigdy nie sięga po alkohol, znając działanie leku esperal. Poznań słynie z turystyki, lecz my zajmujemy się w tym mieście leczeniem choroby alkoholowej z pomocą wszywki alkoholowej. Cena esperalu w Poznaniu jest zależna od rodzaju zabiegu. Aby każdy pacjent był zadowolony z przebiegu implantacji wszywek alkoholowych, stworzyliśmy 3 różne pakiety o takiej samej skuteczności i gwarancji bezpieczeństwa.

Esperal Standard

Wszycie esperalu w Poznaniu w wersji standard wynosi 500 zł, ale do tego trzeba doliczyć cenę wszywek alkoholowych. Wykorzystywane są standardowe nici chirurgiczne, które lekarz zdejmuje bezpłatnie.

Esperal VIP

Tak jak w wersji standardowej wykorzystywany jest oryginalny esperal. Cena w Poznaniu wynosi 900 zł. U każdego pacjenta stosowane są nici rozpuszczalne oraz dodatkowe antybiotyki chroniące przed infekcją. Chory może także bezpłatnie skonsultować się z lekarzem po wszyciu esperalu w Poznaniu.

Esperal Gold

Zabieg mimo podwyższonego standardu nie jest bardziej skuteczny niż pozostałe. Każdy pacjent może liczyć na rozpuszczalne szwy, dodatkowe antybiotyki, maksymalną ilość wszywek alkoholowych oraz 2 konsultacje z lekarzem po implantacji wszywek alkoholowych.

W przypadku jakichkolwiek pytań na temat zabiegu implantacji leku esperal Poznań, jak i różnic między pakietami zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Konsultanci odpowiadają na pytania związane z leczeniem oraz zapisują na zabiegi codziennie. Nie zwlekaj i zdecyduj się na trzeźwość jak najszybciej!

Oddziały w miastach

Bezpieczeństwo

Naszym pacjentom gwarantujemy bezpieczeństwo. Kontrolujemy proces odtrucia alkoholowego, tak aby przynosił on pożądane skutki oraz nie powodował szkodliwych zmian w organizmie.

%

Skuteczne terapie

Profesjonalizm

Wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów pozwalają im na przeprowadzenie skutecznego leczenia.Dodatkowa troska oraz wsparcie przekładają się na wspaniałe efekty zdrowotne u pacjentów.

%

Bezpieczny detoks

Przyjazne miejsce

Nasza klinika jest miejsce, gdzie każdy może uzyskać pomoc. Dodatkowo zapewniamy pacjentom pełną dykrecję, a co za tym idzie swobodę leczenia.

Leczenie uzależnień NGM Poznań