Wszywki alkoholowe Poznań esperal Poznań– klinika NGM Poznań

Skuteczne odtrucia alkoholowe

Esperal jako metoda leczenia

Szukasz skutecznej metody w walce o trzeźwość? Nasza klinika oferuje bezpieczny i profesjonalny zabieg umieszczenia w Twoim ciele wszywki alkoholowej esperal. Zawarta w leku substancja o nazwie disulfiram w połączeniu z alkoholem ma negatywny wpływ na organizm człowieka. Skuteczność wszywki alkoholowej polega na wymuszeniu u pacjenta abstynencji od alkoholu. Każdy zabieg zostaje wykonany w znieczuleniu, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Nasi wysoko wykwalifikowani lekarza dbają o dobro pacjenta i uwzględniają jego indywidualne potrzeby. Zatrudniony personel medyczny posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu esperalem.

Esperal jest przez to uważany za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod walki z alkoholizmem. Na jego korzyść działa również fakt, że sam w sobie nie powoduje on żadnych skutków ubocznych – z wszywką można bez problemu uprawiać sport, prowadzić samochód oraz uczestniczyć w zwykłych, codziennych sprawach. Jego negatywne działanie uaktywni się bowiem jedynie przy kontakcie z alkoholem.

Osoby, które mają poważny problem z alkoholem, często decydują się na wszycie esperalu, ponieważ jest to jedyny najbardziej skuteczny środek. W momencie, gdy wypijemy alkohol, mając wciąż esperal, będziemy odczuwali zwielokrotnione uczucie tzw. Kaca (tj. wymioty, biegunka, zawroty głowy, uczucie duszności). Jest to uczucie na tyle nieprzyjemne i często powodujące niebezpieczne reakcje dla naszego organizmu, że wiele osób nigdy nie sięga po alkohol znając działanie leku.

13 votes, average: 5,00 out of 513 votes, average: 5,00 out of 513 votes, average: 5,00 out of 513 votes, average: 5,00 out of 513 votes, average: 5,00 out of 5 (13 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Esperal w leczeniu

Esperal jest jednym z rodzajów leku, który zawiera disulfiram. Substancja ta wchodzi w silną reakcję z alkoholem. Jeżeli pacjent ze wszywką esperalu spożyje alkohol, czekają go bardzo negatywne konsekwencje zdrowotne.

Disulfiram jest organicznym związkiem chemicznym. Jego działanie polega na wpływie na metabolizm alkoholu etylowego. Produkcja disulfiramu została wznowiona od 2010 roku. 

Jakie formy esperalu proponujemy?

W naszej poznańskiej klinice pracujemy z osobami z chorobą alkoholową od lat, dlatego wiemy, co jest skuteczne. Oferujemy naszym pacjentom zabieg wszycia esperalu do ciała. Ta wszywka alkoholowa zawiera substancje czynne, które są uwalniane do organizmu w razie przyjęcia alkoholu. Istnieje również możliwość przyjmowania esperalu doustnie, ale wiąże się to z koniecznością regularnego przyjmowania leków. Tę formę oceniamy jako mało efektywną i nie jest przez nas stosowana.

Zobacz także inne lokalizacje: esperal Wrocław.

Jakie objawy daje spożycie alkoholu podczas posiadania wszywki?

Najczęściej występującymi objawami reakcji disulfiramu z alkoholem są nudności i wymioty, bóle i zawroty głowy, duszności, pocenie się, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnienia, tachykardia (czyli przyspieszone bicie serca) oraz nasilony lęk i poczucie strachu przed śmiercią. W niektórych przypadkach odnotowano również ataki drgawek a nawet zawały serca. Co dla pacjenta najgorsze, dolegliwości te mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin.

W jakim miejscu wszywa się esperal?

Esperal to lek w formie sterylnych tabletek wszywanych podpowięziowo. Miejscem idealnym jest więc obszar pod pośladkami. Okolice te nie posiadają ogromnych naczyń krwionośnych ani skupisk nerwowych, dlatego stanowią doskonały wybór zarówno z punktu widzenia medycznego, jak i estetycznego. Dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu dolegliwości bólowe związane z poruszaniem się praktycznie nie występują, a ewentualna blizna po szwie jest praktycznie niewidoczna. Wiele osób decyduje się na kilkakrotne wszywanie esperalu, dlatego ważnym jest, by ograniczyć jak najbardziej ryzyko powstawania blizn.

O czym warto się dowiedzieć przed wyborem naszej kliniki?

– Profesjonalny zespół

W naszej klinice zatrudniamy najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Nasi lekarze mają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami z uzależnieniem alkoholowym. Leczenie alkoholizmu w naszej klinice przebiega na najwyższym poziomie.

– Troska o pacjenta

Każdy pacjent jest dla nas ważny. Dokładamy wszelkich starań, aby podejmowane przez nas działania były nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Metody leczenia dostosowujemy do indywidualnych zapotrzebowań naszych klientów.

Czym jest esperal?

Disulfram jest głównym składnikiem leku znanego niegdyś pod nazwą Esperal. Dziś nie stosuje się jej formalnie (lek został wycofany w 2009 roku), jednak zarówno lekarze jak i chorzy doskonale nazwę tę rozpoznają. Disulfiram to substancja blokująca enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Blokada ta powoduje gromadzenie się w organizmie aldehydu octowego, który w normalnym przypadku przekształcany jest w postać nieszkodliwą i nie powodującą nieprzyjemnych doznań. To, co powszechnie znane jest jako kac jest tylko namiastką reakcji, jaką wywołuje nietrawienie alkoholu. Esperal sprawia, że aldehyd kumuluje się w organizmie, a pierwsze efekty tego nagromadzenia pojawiają się już w 10 minut od spożycia alkoholu.

Czy esperal zlikwiduje potrzebę spożywania alkoholu?

Nie. Disulfiram działa w ten sposób, by zniechęcić chorego do spożywania alkoholu. Kuracja esperalem jest uzupełnieniem świadomej terapii odwykowej i zadziała tylko wtedy, gdy wyrazisz szczerą i faktyczną chęć zerwania z nałogiem. Alkoholizm, podobnie jak każdy inny nałóg jest chorobą o podłożu psychologicznym – bez odpowiedniej terapii i silnej woli medycyna nie jest w stanie zrobić nic, by go zlikwidować.

Oddziały w miastach

Indywidualne podejście

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Przy leczeniu bierzemy pod uwagę historię jego choroby oraz zapewniamy mu niezbędną pomoc oraz motywację do dalszego leczenia.

%

Skuteczne terapie

Skuteczna terapia

Przeprowadzane przez nas leczenie jest profesjonalne i kompleksowe. Dlatego u znacznej większości pacjentów kończy się ono sukcesem oraz wyleczeniem z nałogu.

%

Bezpieczny detoks

Atmosfera

Wiemy, jak podczas leczenia tak trudnej choroby, jaką jest alkoholizm niezbędna jest odpowiednia atmosfera, dlatego dokładamy wszelkich starań by zapewnić naszym pacjentom odpowiedni komfort oraz dyskrecję.

Leczenie uzależnień NGM Poznań