Wszywki Esperal - klinika NGM Wrocław

Skuteczne odtrucia alkoholowe

Na czym polega leczenie esperalem?

Leczenie choroby alkoholowej jest procesem długotrwałym i sprawiającym kłopot wielu pacjentom, którzy chcą dokonać tego sami. Jeżeli Twoje dotychczasowe próby walki z nałogiem okazały się nieskuteczne, skorzystaj z pomocy oferowanej przez naszą klinikę. Osobom z uzależnieniem alkoholowym proponujemy profesjonalne leczenie za pomocą wszywki alkoholowej esperal.

Jest to nowoczesna metoda, oparta na behawioralnej koncepcji psychologicznej. Podczas zabiegu w ciele pacjenta umieszcza się wszywkę, która zawiera disulfiram – substancję mającą wpływ na metabolizowanie etanolu. Działanie disulfiramu polega na powodowaniu poważnego dyskomfortu po zażyciu alkoholu przez pacjenta. Połączenie alkoholu i etanolu ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie, dzięki czemu zniechęca do sięgnięcia po alkohol. Lek podany w postaci wszywki nie ogranicza życia i wspomaga abstynencję.

Ośrodek leczenia alkoholizmu we Wrocławiu, to oddział ogólnopolskiej kliniki NGM. Kuracja esperalem w naszej poradni jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Doświadczenie personelu pozwala na udzielanie kompleksowej pomocy osobom uzależnionym.

Wrocławska klinika zapewnia opiekę na najwyższym poziomie oraz pełną dyskrecję. Indywidualne podejście do każdego pacjenta gwarantuje zadowolenie z wykonanych usług medycznych. NGM Wrocław to wysoki standard oferowanych usług. Dajemy swoim pacjentom nadzieję na skuteczne zaprzestanie picia. W ofercie kliniki oprócz zabiegów leczenia esperalem znajdziemy także zabiegi detoksu alkoholowego.

Zapraszamy do naszej kliniki leczenia alkoholizmu we Wrocławiu!

12 votes, average: 5,00 out of 512 votes, average: 5,00 out of 512 votes, average: 5,00 out of 512 votes, average: 5,00 out of 512 votes, average: 5,00 out of 5 (12 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

Loading...

O esperalu

Esperal jest jednym ze środków zawierających disulfiram, czyli substancję czynną, która uaktywnia się tylko w reakcji z alkoholem. Leczenie esperalem zostało wynalezione w XX wieku.

Disulfiram zaś jest organicznym związkiem chemicznym wykorzystywanym w leczeniu chorób alkoholowych. Powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości, będących objawami silnego zatrucia. Produkcja disulfiramu została wznowiona od 2010 roku.

Jak używać esperalu?

Esperal można przyjmować na dwa sposoby: w formie tabletek oraz w formie wszywki. W naszej wrocławskiej klinice pacjentom polecamy tę drugą formę. Jest ona dużo mniej uciążliwa. Nie trzeba wtedy pamiętać o terminowym przyjmowaniu leków. Wszywka  alkoholowa esperal znajduje się w ciele pacjenta i uwalnia do organizmu odpowiednie substancje czynne.

Czy esperal jest bezpieczny?

Wiele panuje pogłosek na temat tego, jakoby esperal miał być niebezpieczną substancją. Jest to nierzadko prawdą, jednak dużo zależy od jednostki. Każdy z nas ma inny organizm i jego reakcje mogą znacznie różnić się od reakcji innych. Ważny jest równie typ leczenia. Esperalem bowiem możemy leczyć się za pomocą znanej wszywki oraz dzięki kapsułkom, które należy łykać codziennie o ustalonej porze. Esperal jako wszywka jest metodą skuteczniejszą, jednak w momencie gdy zażyjemy większej lub mniejszej ilości alkoholu, skutki tego mogą być nieraz opłakane. Dużo zależy od naszego organizmu, jednak ważna jest także ilość wypitego alkoholu. Niektórzy mogą pozwolić sobie na określoną ilość – zdarza się nawet, że większa ilość wypitego alkoholu nie zaszkodzi osobie, która aktualnie ma wszywkę. Natomiast są osoby, które również posiadają wszywkę i, gdy napiją się alkoholu, mogą mieć bardzo nieprzyjemne odczucia. Odnotowano bowiem przypadki śmiertelne. Jednak jak wiadomo, wszywka z esperalem ma za zadanie zniechęcać wszystkich do nadużywania czy w ogóle spożywania alkoholu. Wiele zależy od stopnia naszego uzależnienia. Warto również pamiętać, że esperal jest coraz bardziej popularną metodą leczenia – gdyby był faktycznie niebezpieczny, nie zostałby wypuszczony na rynek jako usługa medyczna.

Co wyróżnia naszą klinikę?

– Bezpieczeństwo

Wybierając naszą klinikę, masz gwarancję, że zabieg zostanie wykonany przez najlepszych lekarzy. W naszym zespole medycznym znajdują się profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w swojej pracy. Ponadto każdy zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem znieczulenia.

– Dyskrecja

Troska o dobro naszych pacjentów jest dla nas najważniejsza. Z tego powodu możesz być pewien, że zachowamy całkowitą dyskrecję. Rozumiemy potrzeby osób, którego zwracają się do nas o pomoc. Żadne informacje na temat Twojej choroby nie są przekazywane osobom trzecim.

Objawy pojawiające się podczas leczenia esperalem

Zarówno proces leczenia, jak i zabieg wszycia esperalu nie są fizycznie bolesne. Esperal znajdujący się w organizmie nie powoduje żadnych problemów, o ile do organizmu nie dostanie się nawet niewielka dawka alkoholu. Jeśli jednak alkohol znajdzie się w wątrobie, natychmiastowa reakcja tabletek spowoduje, że w ciągu 10 minut pacjent zacznie odczuwać skutki odkładania się aldehydu octowego. Są nimi nudności i wymioty, bóle i zawroty głowy, duszności, pocenie się, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnienia, tachykardia (czyli przyspieszone bicie serca) oraz nasilony lęk i poczucie strachu przed śmiercią. W niektórych przypadkach odnotowano również ataki drgawek a nawet zawały serca.

Oddziały w miastach

Dyskrecja

Osobom wybierającym leczenie w naszej klinice zapewniamy pełną swobodę oraz dyskrecję. Dzięki temu mają oni zapewniony komfort oraz szanse na spokojne przejście kolejnych etapów leczenia. NGM Wrocław – zapraszamy!

%

Skuteczne terapie

Bezpieczne metody

Wykorzystywane przez nas metody są dla pacjentów całkowicie bezpieczne. Nie niosą za sobą wysokiego ryzyka powikłań oraz nie powodują żadnych skutków ubocznych. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami we Wrocławiu.

%

Bezpieczny detoks

Motywacja

W naszej klinice Esperal we Wrocławiu pacjent ma zapewnioną niezbędną pomoc i wsparcie – w trakcie oraz po leczeniu. Dodatkowo nasz zespół dostarcza mu nowych motywacji, dzięki którym łatwiej jest mu wyleczyć się z nałogu i rozpocząć nowe życie.

Leczenie uzależnień NGM Wrocław

logo-leczenie

ul. Generała Hallera 9/6

53-319 Wrocław